| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am fost diagnosticata cu helicobacter iar ca si tratament am primit 3 antibiotice puternice printre care si amoxicilina, niste pastile cu bacterii lactice si alte pastile care scad aciditatea din stomac. Azi e a2-a zi de tratament, ideea e ca pe zi ce trece, ma doare stomacul tot mai rau. Este de la antibiotice sau asa ar trebui sa ma simt avand in vedere ca bacteria "se lupta" pentru supravietuire? Pe langa asta, am diaree de cand am inceput antibioticele deci sigur e de la ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este de la antibiotice, din pacate tratamentul este dificil de suportat s are multe reactii adverse. Insa e important sa il continui, fiindca Helicobacter este implicat in multe boli (gastrita, ulcer, cancer gastric) si e important sa te vindeci.