| Michelle_5585 a întrebat:

DEci am fost racita la amigdale. mi-a trecut. dar timp de o saptamana tuseam intruna.Noaptea ma sculam si tuseam, nu puteam sa dorm x(. Intr-un sfarsit am scapat de tusa, dar am alta problema; ma doare foarte tare spatele adica mai precis in zona plamanilor.LA plamanul stang nu pot sa stau in pe partea stanga pentru. ca ma doare f. tare.cand mai tusesc iarasi ma doare in special la plamanul stang. s-ar putea sa am ceva infectie la plaman sau ce? va rog da-ti un sfat ca-ci ma doare f. tare.happy dau fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nOnAmE_6909 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic nu sunt medic:d... dar sfatul meu e sa ii spui parintilor si sa te duci la un medic poate fi periculos...

| john_1578 a răspuns:

Durerea din zona plamanilor poate fi unul dintre simptomele pneumoniei.