| osimplafataaaa a întrebat:

Buna, deci am o verisoara care are 14 ani si se plange ca nu are sanii ca prietena ei de 11 ani care are sanii mai mari ca ai lui maica-sa... nu este dezvoltatam ce trebuie sa faca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare copil se dezvolta diferit, iar daca o fetita de 11 ani este super-dezvoltata, de vina sunt hormonii pompati in ea, nu varsta.

fetita de 14 ani fara sani este mult mai sanatosa decat fetita de 11 ani cu sani, crescuta cu hormoni sintetici.
II va creste si fetitei de 14 ani, pana la 20 de anis a tot creasca si sa se dezvolte.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sotia mea nici la casatorie nu avea sanii mari. Astazi se plange ca-s prea marihee hee

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să aștepte.

| Catrice a răspuns:

Nașpa de ea sad

| Lioana a răspuns:

Sa se accepte asa cum e. Nu trebuie sa semene cu prietena.

Răspuns utilizator avertizat
| Cretinul112 a răspuns:

Silicoane big grin

| inflicted a răspuns:

La ce ii trebuie sâni la vârsta ei?

| Laura162 a răspuns:

Sa nu-si bata capul. E inca in dezvoltare, e posibil sa mai creasca, iar daca nu, oricum nu conteaza prea mult. Sanii mici sunt in general mai fermi, mai ridicati si poate oricand sa poarte sutien cu push-up. Depinde ce a mostenit, depinde de hormoni... doar sa nu faca prostia sa ia tratament hormonal sau sa faca sex doar pentru ca spera sa-i creasca sanii.