| TheCreionel a întrebat:

Deci cum sa spun... mie luna trecuta mi-a venit menstruatia in 22 si mama mi-a zis ca de fiecare data vine mai repede cu 2-3 zile. Inca nu mi-a inceput luna aceasta si nu stiu ...nu am facut PROSTII cu baietii, doar inca sut mica.Menstruatia mi-a venit de 1 an si 2 luni la 11 ani.acum am aproape 12 si nu mi s-a mai intamplat sa-mi intarzie. Adica nu mi-a intarziat, dar astazi sau pana astazi nu trebuie, era normal sa vina? Care ar putea fi problema?
P. S. in ultimele zile nu mi-am prea luat pe sub pantaloni ceva strampi sau iegari. s-ar pute sa ma recesc la ovare? atunci ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna...s-ar putea sa fi racit dar nu trebuie sa te speri.trebuie sa ai mai multa grija de tine si sa mergi la un doctor pentru ati spune ceea ce se intampla si pentru ati aplica un tratament!

| dyyva a răspuns:

Se poate sa fii si racita. dar este normal sa te mai intarzie cateva zile mai ales ca abia ti-a venit prima data