| Beatrisez a întrebat:

De vreo 2 luni am "probleme" cu menstruatia. Luna trecuta am ajuns in ziua 42 si inca nu imi venise, de abia in ziua 43. Am facut 2 teste de sarcina, aman2 au iesit negative. Luna asta trebuia sa imi vina in 29-30 aprilie, dar nu a venit. E deja ziua 49, a intarziat mai mult ca luna trecuta. In ultimele 4-5 luni a inceput sa se deregleze putin menstruatia, isi tot schimba data cu cateva zile aproape in fiecare luna, dar acum in ultimele 2 luni a inceput sa intarzie foarte mult, si din 10 cum trebuia sa vina initial luna trecuta a venit in 31 martie, prin 5 a fost gata, si acum iar pauza, intarzie. Pana o sa ajung la medic, as vrea o parere despre care ar putea fi cauza. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SilviaPunct a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic, pari a avea sindromul ovarelor polichistice. Mergi la gineco si fa o echo transvaginala. Si daca tot esti acolo fa si un Papanicolau, si ce analize cere specialistul! Pupici