| Cr3tzulin4 a întrebat:

deci.eu am un obicei cam prost.cand sunt nervoasa sau plictisita imi pocnesc degetele. e adevarat ca in timp imi va tremura mana sau e un mit?:-ss.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| paulaaaaa a răspuns:

In general, da. in functie de cat de des ti le pocnesti, atat de mult iti vor tremura mainile. spre binele tau iti recomand sa nu mai faci asahappyhappy

8 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Si eu fac acest lucru.Nu stiam de tremuratul mainilor, stiam doar ca ti se alungesc degetelelaughing

| Hikari a răspuns:

Nu stiu daca acest mit este adevarat. thinking
Bunica mea si le pocneste de mica si nu are nimic desi are 72 de ani. straight face
Nu prea stiu ce sa cred, pentru ca si eu am acelasi obicei ca si tine si incercam sa ma opresc din rasputeri ca sa nu fac asta.
Deci, cel mai bine ar fi sa nu ni le mai pocnim amandoua laughing.
Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos!happy
Succes!

| paulaaaaa a răspuns:

Adevarul este ca da, iti vor tremura, depinde cat de des ti le pocnesti. in functie de asta iti vor trmura mainile.

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Ooh,deci asta e motivul pentru care imi tremura mie mainile de parca as avea Parkinson XD

| Panteraa a răspuns:

Eu cred ca nu

| Larisa_8916 a răspuns:

Da o sa ai parchinson in timp

| lorykiss9710 a răspuns:

Si
eu faceam acelasi lucru, dar m-am desobisnuit impunandumi.acum imi cam tremura mainile.eu zic sa incerci sa nu mai faci asa.mult noroc.

| Deea_7606 a răspuns:

Buna intrebarelaughingsi eu fac la fel...nu stiu sigur daca e un mit sau e adv.tu numai la nervi? eu si cand am plictisesctonguena.nu stiu...probabil ca dalaughing