| Lolaaaaaaaaa20 a întrebat:

sad
Deci,ieri m-am muscat o albina sau un viespe, nu stiu sigur.Si aseara nu aveam nimic,[acul l-am scos] si azi s-a umflat degetul, am pus gheata, patrunjel..Am si o besica, am spart-o o data.acurs ceva din ea, alb, si s.a umplut din nou..Sa o sparg pana se dezumfla degetul?sad
Nu stiu ce sa fac! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Finucci28 a răspuns:

Deci aici ar fi 2 raspunsuri, natural sau farmaceuti, cel natural e sa urinezi pe un tampo si sa o pui pe locul intepet sau daca nu vrei asta incearca cu noroi, sa o lasi cam o ora, sau te duci la farmacie si dau 15 lei pe ceva crema care trece in 2 zile big grin

1 răspuns:
| lSummerl a răspuns:

Tea muscat? Poate tea intepat