| Milan2590 a întrebat:

Bună dimineața. Am și eu o problemă. De ceva timp în partea dreapta jos cam in zona ficatului pe lângă stomac și câteodată ma doare, ba îmi zvacneste ceva în zona aia și parca am și o arsura ceva e o senzație care nu am mai întâlnit-o si parca si in spate simt durerea. Pana acum ceva timp aveam doar asa o arsură, de ceva timp îmi da și niște fiori adică durere și îmi și zvacneste, de vreo câteva ori m-a durut și inghinalul la piciorul drept nu puteam sa ma urc în masina și parca ma durea și testiculu drept. Câteodată mi-e frica dacă îmi pocnește vreo ceva pe acolo... dacă ma puteți ajuta cu sfaturi, va mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pare ca ai... ipohondrie!

| Milan2590 explică (pentru Violleta2022):

Faza este ca la început, acum vreo 2 3 ani aveam asa în partea dreapta un disconfort.am zis ca poate nu am dormit destul sau poate am băut alcool. Dar de ceva timp ma doare zvacneste simt o arsura și ceva în spate tot în dreapta. De câteva ori m-a durut și jos la inghinal și testicul drept.mai am o problema durere la laba piciorului tot asa de 3 4 ani am fost la urgente în Anglia mia făcut raza nu mia găsit nimic.ba ma doare stangul ba dreptul. Si Înainte de paste am facut analize. Am fost cu ele la un doctor mai mult pentru durerea de picioare. în acele analizemi-a iesit acid uric mare trigliceride mari astea erau cam cele mai mari. Eu i-am spus sa nu fie Guťă. A zis ca nu crede. și mi-a dat sa repet niște analize mia mai pus ceva în plus și sa fac o radiografie abdominala. La radiografie mia găsit prostata de gr2 și ficatul 88 în loc de 80. Miam făcut analizele care milea dat sa le fac plus la prostata. La prostata foarte bine a iesit. Trigliceride de la 600 la 250... și într-adevăr mi-a spus ca am Guťă. Și i-am spus de problema asta din partea dreapta pe care o am, ma apăsat pe la ficat pe la stomac, te doare? Nu. Și mi-a dat sa fac o alta ecografie parca. Cam asta este povestea.alții de pe aici a ras de mine... dacă mai puteți sa ma ajutați cu un sfat va mulțumesc

| Milan2590 explică (pentru Milan2590):

În Anglia mia găsit glicemia mare și colesterol. Am tratament sa tin sub control glicemia. Aici când am făcut analizele 101 glicemia și colesterolul sub 150. Când le-am repetat glicemia 88

10 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Ce sfaturi îți putem da noi, în afară de "mergi urgent la medic"? Mă și mir când văd asemenea întrebări. Deci ai simptome de mai mult timp, s-au și agravat între timp, iar tu pierzi vremea întrebând pe TPU în loc să iei măsuri...

| Milan2590 explică (pentru adryang78):

Faza e ca abia am făcut analize am fost la medic. Am fost si cu o ecografie abdominala. Și i-am spus despre aceasta problemă, și ma apăsat te doare nu aici te doare nu... și mi-a dat sa fac alta ecografie ...eu aici am scris sa vad dacă a mai pățit cineva la fel și îmi poate da un sfat

| Robert2526 a răspuns:

Daca te doare in partea dreapta, cele mai comune cauze sunt ori o apendicita ori o colecistita. Pentru oricare trebuie sa mergi la medic.
Din pacate, modul tau de a te exprima si a explica unde te doare lasa de dorit, marturisesc ca nu am inteles exact daca te doare stomacul, ficatul sau altceva.

| Milan2590 explică (pentru Robert2526):

Nu ma doare stomacul nici ficatul mi-am făcut analizele și o ecografie abdominala am fost la medic... și i-am spus de aceste probleme. mi-a dat sa mai fac o radiografie.am scris aici poate îmi spune cineva poate a avut o problema la fel sau asemănătoare

| Robert2526 a răspuns (pentru Milan2590):

Pai singura problema care ar putea sa fie, ar putea sa fie niste calculi biliari, dar ma indoiesc pentru ca ar fi trebuit sa se vada la ecografie. Daca ai facut ecografie si nu ai nimic, poti sta linistit

| Led25 a răspuns:

laughing imi pare rau, nu ma pot abtine rolling on the floor rolling on the floor laughing

| Milan2590 explică (pentru Led25):

Nu râde ca se ia?

| Led25 a răspuns (pentru Milan2590):

Imi cer scuze, stiu ca este oribil Doamne ferește!

sper sa te faci bine curand! happy