| euGEN_8611 a întrebat:

din intamplare am vazut ca mi-a iesit ceva pe mana...am si o poza...

http://img143.imageshack.us/i/img14525.jpg/

ce credeti ca poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Te-ai iritat probabil ...lasa cateva zile si daca nu iti trece du-te la dermatolog!

| Xonia a răspuns:

Poate ai facut alergie la ceva...

| Minks a răspuns:

Pare o iritatie. du-te la dermatolog daca problema persista.

| Amy a răspuns:

Eu cred ca te-ai irtat, ai pielea sensibila sau poate o alergie.intraba la farmacie si o sa-ti dea o crema, ceva. daca nu iti trece, intreaba medicul de familie.

| mrclaust a răspuns:

Daca e ce banuiesc eu ...nu e nimic grav numai ca sunt mai multe variante fiecare cu tratament diferit si pentru a depista varianta trebuie mers la un medic care sa pipaie si sa vada de aproape

| OSCARtoons a răspuns:

E o simpla iritatie dupa parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi o alergie sau o iritatie mai bine mergi la medicul de familie si vezi ce iti spune! Poate iti da o crema sau alt ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E piele aspra, daca strang mana ma arde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.am si eu o problema! m-am trezit intr-o dimineata si ma ustura foarte tare mana stanga, cand m.am uitat, era ca si o zgarietura mica si in jurul ei umflata si ma durea, am pus parfum cerzand ca o sa-mi treaca, sa desumflat dar acum ma mananca, ce este asta? astept raspuns

| ŁοłłϊÞοÞ a răspuns:

Daca te mananca, nu scarpina, pune spirt sau mixtura mentolata...

Daca mana din poza e mana ta, nu mi se pare a fi ceva foarte grav... In caz ca iti apar mai multe pete, cred ca e vorba de o alergie. Daca ai doar intr-un singur loc, o iritatie sau ceva de genu`.

Mai bine treci pe la doctorul de familie si te lamuresti. happy

| roxy4dark a răspuns:

Nu prea stiu... mie vara de la caldura mi se face asa pe pe gat si piept...

| euGEN_8611 explică:

Se poate sa fii iesit cum stau cu mainile la calculator mai inchis, oboseala, stres?!

| euGEN_8611 explică:

Am si pe mana cealalta, si intre 2 degete.si la sfarcuri ( putin )

Dermatologu a zis sa cand am fost la el cand mi-a iesit intre 2 degete si la sfarcuri ca e o iritatie si sa nu mai continui cu nervii, stresul etc oboseli. sa fiu cat mai odihnit

| euGEN_8611 explică:

E piele aspra, daca strang mana ma arde.