| FataCuOchiiVerzi a întrebat:

dragilor! N-am mai intrat de mult pe aici dar azi din pacate exista ceva ce ma retine sa-mi desfasor activitatea din fiecare zi.Stiu ca nu e o metoda sa-ti rezolvi probleme asa de serioase pe net, dar, stand in pat si neavand ce face m-am gandit ca mi-ar prinde bine un sfat.De ieri am dureri de stomac de care, tot ieri, am reusit sa scap cu Omeprazol.Azi de dimineata cand sa ma ridic din pat sa ma pregatesc pentru o noua zi eram foarte obosita iar durerile de stomac au continuat, azi, fiind asociate si cu frisoane, greturi, ameteala si dureri de cap (nu foarte mari). Pur si simplu stau in pat si imi pierd timpul in fata laptopului.Imi puteti da ceva sfaturi sa pot sa scap de starile astea? Pentru ca mai am si altceva de facut azi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut. Du-te intr-o vizita pana la Urgente. E prea de tot sa te doara de cum te trezesti. Nu mai sta... fugi. Nu dau cu presupusu ca te bag in sperieti. Bafta...

| xAndraax a răspuns:

Sa stai in pat pur si simplu nu este o solutie. Incearca sa te duci cat mai mult la baie ( eliminarea de toxine ajuta ), incearca sa mananci supe caldute si sa bei cate un ceai/2 pe zi caci la fel consumul de lichide ajuta. Pentru frisoane incearca sa faci miscare ( daca stai numai in pat, nu ajuta la nimic ) bea un fervex. Cu toate acestea cel mai indicat este sa mergi la doctor desii daca vrei sa rezolvi si fara reciteste mai sus. Succes! :* a si app animalul de companie ( pisica/ caine ) ajuta, incearca doar sa te joci putin cu ei. Daca nu ai unul cheama un prieten si povestiti lucruri amuzante. :*

| uka15 a răspuns:

Uite poti sa iti faci un ceai cu flori de galbenele eu asa imi faceam... sper sa te ajute.

| yo12alex a răspuns:

du-te la medic sa iti dea o reteta.si in timp ce iti rezolvi treaba iti iei medicamentele.