| Everlast15 a întrebat:

de la un timp am dureri de spate si d'abia mai pot dormi noaptea deoarece ma trezesc des si d'abia mai pot adormi la loc.precizez ca mai am si niste arsuri la stomac(desi mananc, ma satur foarte repede si imi e foame mereu)nu stiu ce sa fac sa scap de toate durerile astea.precizez ca am 15 ani(nu prea mananc si nici nu dorm la timp, poate afecteaza cu ceva). si de cate ori stau jos pentru un timp scurt...si apoi ma ridic simt cum se intuneca imaginea si ma ia ameteala(imi revin in cateva secunde)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Si eu am trecut prin asta laughing esti doar anemic.manaca regulat happy iti spun pe propia experienta happy merit fundita?batting eyelashes

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Faptul ca te ia ameteala si vezi negru in fata ochilor atunci cand te ridici brusc, este posibil sa fie de la anemie. Durerea de spate o poti capata de la curent, de la pozitie incomoda si incorecta la birou sau banca sau nevralgie intercostala.Arsurile la stomac sunt posibile si din cauza alimentatiei dezordonate care ti-a declansat o gastrita hiperacida. Arsurile le poti calma cu un dicarbocam sau cu zeama de la un cartof crud ras si stors (este un balsam gastric natural excelent), daca o bei inainte sa servesti masa. Durerea de spate daca este de la nevralgie intercostala, dureaza mult pana se vindeca.Partea proasta este ca antiinflamatoarele care te-ar ajuta la durerea de spate (nurofen, etc) sunt cele care-ti fac si mai rau la stomac.
Dar cel mai indicat este sa faci o vizita la medicul de familie, caci vad ca se cere! Nu amana.

| emmyl a răspuns:

Le luăm pe rând:
Durerea de spate nu e de neglijat. E bine să mergi la medic. Până ajungi, fă frcție cu Fastum sau Ketonal și, când faci efort, e bine să fii încins cu un brâu sau măcar cu o curea.
Pentru arsuri la stomac e OBLIGATORIU medicul. Sunt OBLIGATORII mesele regulate și regim alimentar - aici trebuie să te documentezi pe net. Medicamentul MALOX nu tratează dar protejează stomacul. Încearcă-l!
Sănătate!

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Durerea Lombara.

http://www.topmedica.ro/blog/durere-de-spate-ce-sa-fac/.

Succes :)

| Floryn3423 a răspuns:

Mai multe informatii legate de durerile de spate gasiti si la http://www.tratament-dureri.ro/dureri/dureri-de-spate.php, resprectiv http://www.tratament-dureri.ro/......-spate.php

| Everlast15 explică:

Probabil ca ai dreptate.dar totusi fac mult sport.stau bine cu fizicul adica nu sunt slab. chiar nu prea inteleg.

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru Everlast15):

Da.stiu cum e happy dar dupa 2 saptamani iti vei reveni doar sa mananci bine...si sa nu uiti sa mananci oua...fac binewinking micul dejun e ce-l mai importantwinking

| GoranAndrei a răspuns:

Mie mi-a recomandat cineva crema asta http://citybreakguide.ro/hondrocream-pret-pareri-forum/ si e foarte buna. Durerile au incetat sa apara dupa primele seri in care am folosit-o.

| ady2701 a răspuns:

Poti avea ceva probleme la rinichi. inceraca sa bei lichide mai mult decat in mod normal si zi/mi ce fel reactionezi, daca tie mai rau ...alearga la medic