| madalina13021997 a întrebat:

Este bine sa iti faci implant mamar cu silicon?
Avantaje si dezavantaje (vorbesc doar in cazurile in care mama natura nu prea te-a dotat, nu in cazul in care sanii sunt suficient de mari si iti faci implant sa-i faci si mai mari) laughing, sau daca nu alte metode de implant mamar natural cum ar fi luatul tesuturilor grase de pe o anumita parte si folosite ca implant mamar tot tin corpul tau.
Voi ce ziceti? vreau niste pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista avantaje daca nu esti fotomodel sau prostituata, fiindca barbatii obisnuiti, cei care te-ar iubi si ar vrea sa-si intemeieze familie cu tine nu sunt interesati de sanii cu silicon (care sunt buni numai de privit, dar scarbos de atins si nu permit alaptarea unui copil in bune conditii).
Dezavantaje: este o operatie destul de lunga si de grea, poti muri in timpul ei; este scumpa, ai nevoie din timp in timp de alte operatii de verificare, fiecare aducand riscul de a nu te mai trezi din anestezia generala; impun mare atentie de ingrijire (anumite sutiene, anumite eforturi, grija mare la atingere in timpul unei partide de sex, lipsa alaptarii); pungile se pot rupe si determina reactii severe in tesutul din jur: studiile preliminare arata ca pot creste riscul de cancer de san prin iritatia permanenta.
Tehnicile de implant cu tesut gras din alta parte au rezultate slabe, din cauza reactiilor adverse si a frecventei necrozari a tesutului gras transplantat.

1 răspuns:
| xFluing a răspuns:

Doamne fereste, cand aud lumea cu chestii din astea... Bey! Nu este o marime pre-stabilita la care TREBUIE sa ai sanii. Pur si simplu fiecare este diferit. Punct.