| Madalina_Ela_1998 a întrebat:

Bună! Este cineva care a avut/are probleme cu căderea/ruperea părului și ruperea unghiilor? Am fost la dermatolog și mi-a recomandat colagenul. A fost benefic cuiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| YTBDrawingBase a răspuns:

Krill oil - google. Incearca-l.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-a facut teste hormonale, medicul?
Care este cauza caderii parului si ruperea unghiilor in cazul tau? Ce diagnostic ti-a pus?
Eu am avut si inca am probleme cu amandoua si nu le-am rezolvat nici pana azi, dar problema a fost cauzata de hormoni si o boala grava (scriu in privat daca vrei sa afli), pe care am descoperit-o dupa multi ani de cadere a parului, iar unghiile care erau f subtiti, se decojeau, se agatau in orice si se rupeau imediat.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu. In principiu corpul tau ar trebui sa secrete suficient colagen. Ar trebui sa-ti faci analizele special pentru a afla de ce nu face asta.

| Goete a răspuns:

Daca nu ainincredere in medicul tau, nu ca fi benefic.
Ce astepti de la un sarman medic, cand nici Isus nu vindeca, ci Crezul in El vindeca?
Poti sa razi sau sa gandesti Orice. Sunt multe medicamente Placebo bazate doar pe crezul oamenilor in Industria Farmaceutica.
Si functioneaza.
La fel cum nu functioneaza sau mult mai limitat, cand nu ai crez.

Bafta