| ciytxtdduchvyiy999 a întrebat:

Ce as putea lua pentru caderea parului și ruperea foarte rapida a unghiilor? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Pentru ambele, vitamine, pentru păr multe măști cu uleiuri și un șampon bun
Nu ar trebui să ți lipsească nici un ulei bun, cel de la maroccanoil este foarte bun, nu stiu dacă am scris chiar corect firma.
Bea multă apă și încearcă să lași stresul deoparte, asta e cea mai întâlnită cauză a căderii părului.
Pana la urma orice problemă trece, tu să fii bine

| ciytxtdduchvyiy999 explică (pentru JuliaMariJuliaMari99920):

Mulțumesc frumos! Voi tine cont de sfaturile dvs.

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nimic după ureche și sfaturile altora.
Corect ar trebui să mergi la un medic specialist dermatolog, care vă va face un set de analize medicale și stabilește un tratament.
Dar, și prin medicul de familie, faceți analizele medicale gratuite și vedeți ce deficite aveți la vitamine, minerale etc. Dar, un dermatolog ar fi cel mai indicat!