Întrebare recomandată | ColorfulRainbow a întrebat:

Eu am fost o fata plinuta si m-am pus pe slabit.
Am reusit acum sunt slabuta big grin doar ca sunt putin suparata ca nu prea am forme (sani si fund).
Ce as putea face sa ma dezvolt putin mai frumos?
Sa ma ingras putin? Cum sa fac asta?
Sau anumite exercitii sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| filaret03 a răspuns:

Sa faci sport! alergat, flotari, abdomene... si mai este o metoda pentru sani dar nu cred ca ai vrea:))

http://www.breastplus.ro/? a=10125&p=11&c=adq&gclid=CNzd7NXLpLQCFUFb3godwjwACg

| Cosmin86 a răspuns:

Fitness, du-te la sala, asa fac toate modelele fitness si cine are forme mai frumoase decat ele? happy

| emilitalia a răspuns:

Foarte frumos din partea ta ca ai avut taria sa slabesti asa mult. In ceea ce priveste sanii si funduletul eu zic sa lasi timpul sa treaca si ai sa vezi ca vei avea suficient din ambele.Succes si rabdare.

| SweetLolipop a răspuns:

Imi poti spune si mie cum ai slabit? Si eu sunt disperata sa slabesc

| Cosmin86 a răspuns (pentru SweetLolipop):

Wow, si e asa greu sa mananci corect si sa faci sport? Eu asa am slabit 17 kg.

| SweetLolipop a răspuns (pentru Cosmin86):

In cat timp?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SweetLolipop):

6 luni si ceva. Dar mancat corect NU inseamna multe fructe si legume, NU inseamna sa nu mananci seara ( am mancat si la ora 23 ), inseamna :

- ultima masa sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, INDIFERENT de ora ( doar babele frustrate se uita sa nu mai mananci dupa ora X sau ora Y )
- si sa mananci VARIAT si de toate ( inclusiv grasimi, dar sa fie grasimi sanatoase )
- sport

Daca slabesti mai rapid o sa ai piele care atarna, cunosc destui asa + au fost si pe TPU intrebari de genul ce fac cu pielea ac se vede foarte urat.

P.S. :
http://www.getfit.ro/......abire.html

| SweetLolipop a răspuns (pentru Cosmin86):

Multumesc! Esti fff dragut:*

| Cosmin86 a răspuns (pentru SweetLolipop):

Cu placere.

Spor la treaba

| AsYou a răspuns:

Depinde si de varsta ta, nu poti capata forme femeiesti dintr-o data, asta depinde de organismul tau si de capacitatea ta de dezvoltare.Continua cu exercitiile sportive si cu mancare sanatoasa vei capata ceva dezvoltarewinking

| AlinaAlina001 a răspuns:

Asa este, sport, sport si iar sport! Dar asta nu depinde de noi ce exercitii, daca ai timp si posibilitatea mergi la fitness, acolo vei afla cu siguranta mai multe.Si alimentatia conteaza foarte mult, incearca sa te documentezi mai mult.

| stocazzo a răspuns:

Ai slabit prost, dupa ureche, eventual prin infometare, urat. Ai pierdut din masa in loc sa indeparzi grasimea! Incearca fitness cum zic expertii de mai sus, dar iarasi nu o fa dupa ureche, consulta un specialist, un instructor, un nutritionist!