| SmileAgain a întrebat:

Eu am o menstruatie regulata de fiecare data imi venea in ziua de vineri iar acum mi-a intarziat cu o zi. Am vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Isabella95 a răspuns:

Nu e ceva normal sa intarzie menstruatia nu iti fa griji!
Mie imi intarzie si o saptamana.
Poate intarzia din cauza stresului sau din cauza alimentatiei, daca ti-ai schimbat brusc programul de somn poate fi si asta o cauza!
Ai grija de tine :*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. O intarziere de o zi este permisa o data sau de doua ori pe an. Poti considera in continuare ca ai menstruatia regulata

| mona a răspuns:

Nu e nicio problema

evenso
| evenso a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual neprotejat atunci nu e nici o problema, se poate intampla ca menstruatia sa intarzie sau sa vine mai devreme ( + - cateva zile ).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

O întârziere de o zi NU este nici o problemă.

Cauze generale posibile în cazul întârzierii menstruaţiei : răceală, dereglare hormonală, infecţie, probleme medicale ( chist ovarian, ovar polichistic, etc. ), sarcină,...

O întârziere acceptabilă ( din diverse cauze : răceală, infecţie, medicamente, etc. ) este de MAXIM 7-10 zile; tot ce DEPĂŞEŞTE 10 zile reprezintă o "problemă" medicală!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Nu, atâta timp cât nu întârzâie mai mult de 10 zile nu ai de ce să te îngrijorezi. De obicei sunt de ordin patologic aceste întârzâieri,

| Addaa1998 a răspuns:

Nu e nici o problema daca intarzie!
Menstruatia poate intarzia dar poate si sa iti vina mai repede! Nu este nimic rau! Stai linistita:*

| anabelisa a răspuns:

Stai linistita! Astfel de intarzieri sunt absolut normale, mai ales la varsta pubertatii.