| Rianna678 a întrebat:

Buna eu de cateva zile am o problema cu mancarea blocata in gat sau inecatul cu mancarea, mereu cand mananc simt ca imi ramane mancarea in gat sau mai jos putin de limba aproape de amigdalite nu stiu ce sa mai fac incerc sa mestec bine bine dar tot imi ramane, beau apa uneori simt ca mi se duce pe căile respiratorii si imediat trebuie sa incerc sa scot mancarea ca simt ca ma sufoc. Aveti vreun sfat pentru bine sau ati mai patit si voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.La medic ai fost?

| Rianna678 explică (pentru dullcat):

Buna,da am fost deoarece am fost racita acum cateva luni si mi-a spus ca am abigdalitele umflate acum nu mai sunt chiar atat de rau dar eu asa le am mereu

| relian a răspuns:

Mergi la medic, ai putea sa ai ceva probleme acolo la git, am uitat cum se numeste, se intampla ca acolo sa se formeze ceva gen niste buzunare si cum spui si tu sa ramaina acolo mincare, ce iti da senzatia aia de sufocare.
Daca ai asa ceva, necesita interventie chirurgicala.Bine eu am spus asa ca idee, dar fara un consult medical nu poti spune nimic clar.
Mergi fa ceva teste, poze, stiu si eu ce se mai face si vezi ce se intampla.
Nu sta dupa sfaturi pe aici sau pe mai stiu eu unde, mergi si cauta un doctor sa iti spuna exact ce se intampla, care este cauza, apoi vei sti cum se rezolva.

| sammie a răspuns:

1. Mestec-o bine. 2. Dacă nu du-te la medic.