| ella4k a întrebat:

Buna fetelor am o intrebare da va rog sa imi raspundeti daca ati intilnit asemenea probleme am scurgeri vaginale in timpul sarcinii de culoare mai inchisa ce poate fi asta pina cind nu pot sa consult medic ca suntem in timpul sarbatorilor si nu lucreaza nimeni va rog sa-mi spuneti daca e ceva grav sau ceva normal multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este urgenta si trebuie sa mergi la spital, la camera de garda imediat. E semn ca sarcina sufera si daca nu iei masuri in primele ore de la debutul sangerarii, copilul poate sa moara.

| alessia5158 a răspuns:

Nu este normal, dar sa nu te sperii! Fii calma, stai in pat si cheama ambulanta.
Mi s-a intamplat---scurgerile au continuat inca o luna dupa externare dar sarcina a evoluat normal.Am respectat intocmai indicatiile medicului si totul a fost bine. La termen, am nascut o fetita sanatoasa!
Numai bine!

mariana
| mariana a răspuns:

Trebuie sa consulti un medic ginecolog cu prioritate dar pana atunci este bine sa stai in pat, sa nu ridici, sa nu faci baie in cada ci, doar dus si sa eviti contactul sexual. Este posibil sa fie ceva probleme cu sarcina si pentru a nu provoca un avort masurile pe care ti le-am recomandat trebuie aplicate, dar maine trebuie sa mergi la medic.
Un gand bun si multa sanatate.

| ella4k explică:

Va multumesc mult