| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor. Am o intrebare si eu. Preparatul mediana poate fi folosit si un preparat contraceptiv? Cine a urmat acest preparat prescris de medicul ginecolog si ce efecte ati avut? Ati obtinut rezultatul dorit? Cineva la folosit in cauzele acneii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista un preparat cu acest nume.
Contraceptivele le recomanda numai ginecologul.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
TU mergi la ginecologie pentru consult și pilule dacă soliciți!
În rest, ai grijă de tine.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

NU am auzit de "preparatul" menţionat de tine!

Poate vrei să te referi la Diane 35 care sunt contraceptive orale, ele sunt indicate şi în tratarea acneei - vezi Prospectul la linkul :
http://www.contraboli.ro/diane-35/

Acestea dau rezultate destul de bune în urma unui tratament de cel puţin 6 luni.

Toate cele bune.