| anonim_4396 a întrebat:

fetelor! Sunt noua pe forum, insa va citesc de multa vreme; mai ales subiectele de la Femina Intim, ca pe la alte topicuri nu dau, ca nici nu-s mamica si nici nu am probleme cu iubitu'
Problema mea este alta...kilogramele sau mai exact ce a mai ramas depus pe fata, dupa cura de slabire pe care am tinut-o. Aveam 62 kg la 1, 70, insa aratam plinuta bine. Acum sunt ca un fotomodel la corp, masurile 89-64-90, am 55kg, insa tot am ramas durdulie la fata nu vreau sa mai tin cura de slabire, pentru ca o sa raman fara pic de carne pe mine daca mai slabesc mai mult de 2 kg. Si nu stiu cum sa fac sa scap de surplusul de piele pe care il am pe fata. Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Eeeee vezi ce inseamna o slabire fortata? iti atirna pielea acum o sa faci operatie estetica sa ti intinda pielea fetei daca nu ti place asa?/

| adyth a răspuns:

Fa exercitii cu falcutele big grin laughing
glumeam big grin nu stiu... dar de obicei cand slabesti.slabesti si la fata.la mine e unul din primele semne :-s (si eu sunt plinutza...) m-am bagat si eu la cura laughing))

| waddu a răspuns:

Pai este foarte greu, cel mai greu sa dai jos tesutul adipos de pe fata, tu ai facut o mare greseala, cand tii o dieta puternica, trebuie neaparat, sa mergi la sauna aceasta te ajuta sa slabesti si peste tot, plus ca ajuta tenul foarte mult.
Pai sunt mai multe metode, una care face si foarte bine tenului este "baile de abur" sau inhalatiile (cred ca stii cum se face)
2 Masajul reflexogen, sau pur si simplu masajul facial,
uite ti'am gasit si un link despre masajul facial si capilar :
http://www.femei-frumoase.ro/index.php/ingrijirea-corpului/393-masaj-capial

sper sa te ajute