| NuStiuNume a întrebat:

Buna fetelor! voi ce sampon folositi impotriva caderii parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Sal. Samponul e un detergent, let's face it. Impotriva caderii parului si indesirea lui folosesc ulei de ricin (il torn si stau cu el 3-4 ore) si un produs pe baza de petrol (gaz) dar pute.
Samponul meu este Dulgon Kids. L-am folosit o data de la fi-mea si mi-a placut asa tare ca acum imi iau si mie big grin

| Sally06 a răspuns:

Pentru caderea parului, matreata si intarirea firului de par este foarte buna o masca de galbenus de ou, petrol, ulei de ricin si usturoi. Stai cu masca 30/60 min, dupa care te speli pe cap cu samponul tau obisnuit. Masca o poti repeta cam de 3, 4 ori la randbig grin. Sper ca tziam fost de ajutor... fundita?hee hee

| βÚβÚ a răspuns:

Stiu ca suna ciudat, dar eu inca folosesc Dalin straight face Este singurul sampon care isi face efectul impotriva caderii parului si a matretii(cel putin la mine isi face efectul). Precizez ca am parul foarte sensibil, iar inainte imi era frica sa ma pieptan ca sa nu`mi cada parul, eram socata la cat par vedeam pe perie.

| larysukx a răspuns:

Wash&go...sunt mai multe feluri.si de caderea parului, matreata.etc.
fundita?big grin

| Lollypop a răspuns:

Elseve anti rupere, si ca balsam wash and go pentru par mai rezistent.Baftahappy

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Pantene sampon si balsam
eu sincer aveam o mare problema cu caderea parului din cauza placii de par, dar acum vad ca nu mai e asa de cand folosesc samponul asta