| Craciun_Gianina_1974 a întrebat:

Fiolele de algocalmin se pot administra si oral? Este vorba de o durere de masea si vreau sa stiu daca pot sa iau fiola asa. Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Da,doar ca e posibil sa iti dea dureri de stomac.

| CuriousStuff a răspuns:

Am auzit si eu de astea. Nu te opreste nimeni, dar nu sunt facute pentru administrare orala, asa ca efectul nu e acelasi. In plus am inteles ca algocalmin nu se mai da nici in farmacii fara reteta, asa ca nu e de luat dupa capul nostru. Sunt alte medicamente pentru durere, incearca nurofen, ca e foarte bun si la moda.
Nu stiu exact efectele secundare administrarii de algocalmin injectabil per oral, dar ma gandesc ca nu sunt dintre cele mai placute.
Multa sanatate.