| bibi5961 a întrebat:

am o intrebare urgenta. cate fiole de algocalmin se pot lua pe zi la o durere de masea? mersi mult pentru rasp. dau funditatongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoVeIsLiFe a răspuns:

Bunabig grin.depinde cat de tare te doare si cat de mult poti suporta durerea.ca sunt multi care iau la 10 minute cate o tableta si e foarte rau asastraight face.Nu e bine sa te obisnuiesti prea tare cu algocalminele ca daca le iei in exces dupa un timp stomacul se obisnuieste cu ele si nu'si mai fac efectul. Ajunge pe zi o tableta daca te doare maseaua.in caz ca nu mai poti de durere mai poti lua una dar sa nu depaseasca 2 pe zi.Si inca ceva.eu iti recomand algocalmin fiolebig grin sunt mai puternice si isi fac mai bine efectulbig grin
sanatate:*

5 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Pai maxim 3. Dar iti propun aulinul este mai bun ca algocaliminul si mult mai rapid la ameliorarea durerii.

| maryellen91 a răspuns:

Pai daca ai luat si nu ti-a trecut incearca altceva sau du-te la nea dentistu`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand prafurile de la aulin sun foarte bune mie imediat imi trecea durerea dupa ce beam acea suspensie

| bibi5961 explică:

Ms de raspunsuri...da, fiole ia (de fapt pe iubita mea o doare, mnah se mai intampla) multumim inca odata pentru raspunsurile voastre

| Barmaleus a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iei mai mult de una si sa intrebi la o farmacie care e doza maxima.

Numai bine