| dyana_8491 a întrebat:

foarte multi ani am purtat cercei mari si grei! acum mi s-a lasat una din gaurisad ( adica s-a marit) ce pot face sa se mai astupe?sad exista vreo crema sau un gel ceva pentru regenerarea tesutului cartilaginos din paviliane?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xonia a răspuns:

Mama a patit la fel, si nu a mai avut ce face, si-a facut alte gauri putin mai sus de cele doua
Ea le avea pe amandoua lasate
Acum(dupa 5 luni)alea 2 vechi nici nu se mai prea observa, iar gaurile nu au duruto, si lea facut la bijuterie

2 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Daca nu vei purta cercei pentru o vreme, poate isi va reveni

| greenapple a răspuns:

Nu mai porti cercei.In cateva luni ti se vor acoperi gaurile. Dupa iti faci altele.