| varcolitalitamare a întrebat:

Hey! Mi-am facut de vreo 3-4 luni gauri in urechi fiindca mama nu imi facuse de mica...asa, eu de cateva zile dou-trei nu mi-am mai pus cercei si apoi am vrut sa mi bag astazi am incercat in urechea stanga si nu mi-a intrat m-am mirat l-am lasat asa am iesit sa-mi iau inghetata dar uitasem portofelul m-am intors si cand am vazut rosu la urechea stanga era sange dar l-am sters cu un servetel mai tarziu mi-am pus niste cercei (nu din aur ) si mai greu dar au intrat. Mie frica sa nu se astupe ce fac? Se va astupa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Eu am avut gauri facute de mica. De astupat nu se astupa asa de repede. Eu de exemplu nu am purtata cercei 3 ani (DA 3 ANI) si nu s-au astupat. Crede-ma. Acum nu stiu daca am avut eu gaurile mai mari, dar nu cred ca in 3-4 zile sa se astupe happywinking

| Mihaela1964 a răspuns:

Poarta cercei din aur sau argint, nu-i mai scoate noaptea.Ranile se vor cicatriza, n-ai grija.Numai bine.happy

| AttilaDornIsPower a răspuns:

Pai nu trebuia sa-ti pui. trebuia sa porti mai intai o luna cercei medicinali. si eu mi-am facut gauri in urecgi acuma mare la mall si mi-au dat sa port o lune cercei medicinali. dupa o luna mi-am pus cercei de aur si dupa vreau an mi sau rupt si am inceput sa port cercei normali ca toate fetele(stii la ce ma refer) deci concluzia este ca o luna trebuia sa tii cercei medicinali in ureche si dupa sa iti pui alti cercei

funnda?

| varcolitalitamare explică (pentru AttilaDornIsPower):

Pai atunci am purtat vreo 3 luni cercei din aur acum oluna mi-am pus cercei din plastic...