| Rausa a întrebat:

Buna.Fratele meu mic sub 8 ani a inghițit sampon de spalat vase cica intr-o cantitate mica.Nu a vomitat inca dar il durea in gat.Nu pot merge cu el la doctor la 12 noaptea ...Se poate intampla ceva anume? Dau fundița

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sfatul cu mersul la urgente este cel mai indicat!
la doctor se poate merge si la "13" noaptea, urgentele sunt deschise oricand!
asta daca nu esti un troll asa cum intuiescwinking

facem abstractie de tot ceea ce spune trollul TPU numarul 1 violetta, cea care v-a deveni in curand numarul 1 si in clasamentul general, ASTA DOAR PENTRU ca da multe raspunsuri aici pe TPU! doar pentru asta ea tinde catre numarul 1! se pare ca DOAR asa isi valideaza existenta slaba in orice forma de cunoastere si o existenta lipsita de orice umanitate!
se vede ca platforma aceasta este sat fara stapani, caci altfel de mult ar fi trebuit sa fie exclusa si ea si cei care au acelasi comportament ca al ei!

| Violleta2022 a răspuns:

Fratele tau are vreun handicapat mental?
Cum sa bea detergent de vase?
Nu trebuia oare supravegheat tot timpul?

Da-i sa bea 1 cana de apa 200ml in care ai dizolvat 2 lingurite de sare in ea si va voma totul.

| dullcat a răspuns:

Adica detergent de spalat vase? Cum s-a ajuns aici? Mergeti la spital in astfel de cazuri.

| Justasimplequestion a răspuns:

"Cica intr o cantitate mica"
Tu nu stii cat sampon era inainte cu tine acasa putea sa l bea pe tot, n are ce sa pateasca daca a inghitit putin dar ar fi bine sa l dea afara sa vomite adica

| ariel13 a răspuns:

Du-te cu el la urgență! Normal că poate păți ceva.