| djalexandrual a întrebat:

funda.cat costacosta o operatie pentru fimoza? Si cum se procedeaza...adica ma duc la medicul de familie si ii spunspun ca am fimoza si imi face trimitere, sau? Nu imi e chiar ok sa merg la doctor...Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Trandafirii a răspuns:

Buna, ar fi bine sa mergi insotit/a de un parinte sau o ruda in cazul in care aisub 18 ani.De obicei operatiile sunt gratis, asigurate de stat, si mai intai te duci la medicul tau de familie, apoi te controleaza si iti da trimitere, si nu e cum vrei tu daca te duci sau nu la doctor! Bafta!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai şi dacă ai asigurare medicală...

Dacă eşti elev/student, atunci ai asigurare medicală ( gratuită ) şi consultaţia/intervenţia chirurgicală este gratuită!

Cel mai indicat este un control la medicul specialist urolog, pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat.
Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri Trimitere la Urologie!

Toate cele bune.