| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am fimoza și o sa merg la doctor zilele astea, am fost la medicul de familie.
Din câte am înțeles fimoza sa rezolva prin operație, cand cucul meu nu e sculat eu pot sa îl beles, dar când e sculat nu mai pot, cred ca am de gradul 2.
Știți cumva dacă o sa fie nevoie neapărat de operație? Sau dacă nu, puteți va rog sa îmi da ți un exemplu, adică ce o sa imi facă la operație? Cum taie pielea? O taie pe jumate sau doar puțin? Dau funda și tot ce vreți

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te va anesteziaza, anestezie locala si va indeparta cu bisturiul ața aceea, dar vindecarea va fi lunga si greoaie.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu poti sa-l eliberezi deloc cand este erect, inseamna ca este deja stadiu avansat 3 sau 4 si se pot rezolva numai prin operatie.
Operatia de fimoza este similara cu circumcizia facuta de toti evrei si majoritatea arabilor, care o fac copiilor lor pe viu, de la varste mici de cativa anisori pana pe la 5-6 ani.

Ma rog, la spital sau la un cabinet de urologie se va face intotdeauna sub anestezie locala, taindu-se imprejur, ca sa elibereze glandul si apoi il coase. Operatia dureaza 10-15 minute, dupa care poti pleca acasa, pe picioarele tale.
Vindecarea se face in 2-3 saptamani.

Uite aici:
https://www.medicover.ro/......,749,n,295

https://doc.ro/sanatate/fimoza-si-parafimoza-tratament-si-complicatii

Iar aiai este explicata operatia de fimoza:
https://www.cosmedica.ro/fimoza/

| MaxMeb19q92 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ma gandeam ca știi ceva, fără supărare dar aia e clar circumcizie, nici gând nu îmi face mi e asa

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaxMeb19q92):

Eu sunt foarte convisna ca vei fii nevoiet a faci operatia asta, ca vrei sau nu, fiindac nu este periculoasa, nu este riscanta dar este salvatoare din toate punctele de vedere.
Vrei sa ramai singur si virgin pe viata? Fiindca sex in situatia in acre esti, este anatomic imposibil sa-l faci.
Toti, dar absolut toti evreii sunt circumcisi, de cand se nasc sau la catva anisori, arabii la fel... iar tu si alte cateva mii de baieti vei fii circumcis din motive medicale, fiindca pot apare complicatii si atunci poti ajunge in spitalul de urgenta cu penisul umflat...
Fimoza este extrem de intalnita in ziua de azi, fiind o malforamatie minora cu care se nasc multi baitei. Mamiciile care sunta tente si descopera asta devreme, rezolva problema cand baitelule ste inca mic si nu-si aduce aminte, adr cand ajunge ca tine, la varsta cand apar erectiile si dorinta de sex, este un pic mai complicat, fiindca anatomic tu nu poti intretine sex cu o femeie.
Sper ca ai citit materialul pe care ti l-am dat si care explica pe indelete ce se intampla cu fimoza, cu complicatiile ei si cu mica interventie chirurgicala (circumcizia), care se rezolva in 10-15 minute in orice cabinet de urologie, fara dureri si fara riscuri.
Sanatate multa si... succes la cucerit fete!

| MaxMeb19q92 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am citit tot ce ai scris tu și ai făcut totul sa para grav
Nu știi absolut nimic, am fost la doctor și a zis ca nu am nimic, a zis ca e complet normala chestia asta, o sa pot face dragoste, asa a zis
Tu ai spus ca e nevoie de operație dar acum mi-am dat seama ca vorbeai în necunostiinta de cauza, ai vorbit doar ca sa te bagi și tu în seama, nu știi absolut nimic
Cică la tine "circumcizie" pai tu ești normala? Iarta ma ca te întreb, esti normala la cap? Documentează te înainte femeie și dupa aia deschide gura aia
Vai de capul tau pentru toate minciunile pe care le ai spus, jenant

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaxMeb19q92):

Atunci sa-ti fie bine baiete, se pare ca esti incapabil sa intelegi ce-ti explic.
Cat despre ajuns la medic, iarta-ma, dar ma indoiesc ca ai ajuns tu in weekend cand nici un cabinet urologic nu-i deschis si nu te primeste nimeni fara programare.
Continua sa te minti, dar cand te va lovii realitatatea, vei ajunge la vorbele mele.

| MaxMeb19q92 a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti nebuna? Ma femeie am fost la doctor, de unde știi tu ca am fost eu în weekend? Am fost luni la doctor.
Ce realitate sa ma lovească? Ca nu ai tu creier în cap? Mi a zis clar doctorul ca nu am nimic

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaxMeb19q92):

Atunci sa-ti fie de bine!

| Emilian65 a răspuns:

Mergi la un medic urolog si el iti va spune ce ai si cum se rezolva problema de care vorbesti.

| VladAntonio a răspuns:

Ce vărsta ai?