| Lucian08 a întrebat:

Ieri alaltăieri (Duminică) am avut un cârcel la piciorul drept(in zona gambei mai exact), iar de atunci când merg simt o durere in zona respectiva. E normal ca durerea să persiste după un cârcel (nu am mai avut unul până acum)
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Georgiana0216 a răspuns:

Buna,
Si mie mi s-a intamplat ca dupa un carcel durerea sa persiste 2, 3 zile, dupa care sa dispara. Nu te panica, o sa treaca! Maseaza usor zona pentru trecerea mai rapida a durerii. Cand se produce carcelul, muschiul se contracta si in functie de organismul fiecaruia, acesta se relaxeaza mai repede sau mai greuwinking

| Lucian08 explică (pentru Georgiana0216):

Mulțumesc mult pentru răspuns

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Lucian08):

Cu drag!

3 răspunsuri:
| Gabri3l12345 a răspuns:

Da! E perfect normal. Dupa ce ti s-a pus ai mai mers in continuare sau ti l-ai fortat? Daca da atunci inceraca sa sgai cat mai linistit cu el.Eu stiu din propria experienta ca de multe mi s-a intamplat.Multa sanatate si o zi buna!