| p1i2e3u4a6a a întrebat:

Bună, ieri la ora de sport am alergat foarte mult iar dupa aceea mi-a fost rau toata ziua. Astazi încă îmi este doar ca nu ma doare capu sau ceva doar simt ceva ciudat în stomac și am o stare emoțională proastă, și nu înțeleg de ce

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine poate sti? Crezi ca stie careva pe TPU ce ai? Mergi la medic decît sa stai pe TPU sa pui intrebari aiurea la care nimeni nu te poate ajuta, medicii te consultă fac analize si aflii. Esti fată sau băiat? Ce varsta ai?

| CLaludiu1234 a răspuns:

Poți lua în calcul și varianta sa nu fie de la alergat,de la alergat din câte știu eu nu are voie sa ți se facă rău, din contra, dupa ce alergi parca te simti și mai energic
ca inainte sa fi alergat, bănuiesc ca la ora de sport nu te-a pus profesorul să alergi într-una toată ora, acum dacă ai mâncat foarte mult, mai ales carne sau mancare grasă și te-ai pus imediat pe alergat intens, sau ai facut alergarea de rezistența in care trebuie
să alergi 10 minute, nu te mira dacă te simți rău după alergare, dar si daca te simti rau dupa alergare, senzatia de rau ar trebui să dispară imediat ce ai terminat alergare si nu ai mai facut nicun efort fizic după alergare, dacă și azi, și maine continua starea ta de rău iți recomand sa mergi la medic sau sa chemi o ambulanta în cazul în care starea ta de ru se înrăutățește

| jaqtoo a răspuns:

Nu ai antrenament, asta este problema. Dacă tu alergi doar când ai ore de sport și în rest nu, tu te aștepți să nu simtă organismul tău nimic?

| jaqtoo a răspuns (pentru jaqtoo):

Alt aspect poate fi și alimentația nesănătoasă și plus că depinde și de ce greutate ai.