| Pikabu19 a întrebat:

Ieri m-am lovit la nas bine de tot. Toata ziua de ieri m-a durut ingrozitor de tare,s-a si umflat putin in partea de sus si e putin vanat,din fericire nu e stramb sau ceva, dar ma durea daca stateam cu capul in jos sau daca stateam pe perna cu capul intr-o parte.Azi am vazut ca mi-au mai trecut durerile cat de cat,dar tot doare tare si pare si mai umflat. O sa se dusumfle? N-are cum sa ramana asa umflat,nu? si durerile in cat timp vor trece? si cum imi dau seama ca mi l-am rupt,sange nu mi-a curs deloc din nas,nasul e intreg,doar umflat, sper sa nu fie rupt! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pune gheata sau apa rece. Nu te mai vaita atat ca n-ai probleme!