| Vasile_Ion_1967 a întrebat:

Buna tpu.am o problema si mai exact cu nasul
Acum 2 zile am primit din greseala un pumn in nas ( mai in sus putin de mijloc ). lovitura nu a fost puternica,sange a curs, sa zic cam mult la inceput si dupa vreo 15 secunde picaturi cam 20 minute...nasul s-a umflat pe loc pana aproape de ochi,acum, dupa 3 zile s-a mai desumflat (aproape de tot) doar ca s-a cam invinetit zona de pe langa ochi si nasul pare putin cam stramb, foarte putin, fie e rupt sau deviat fie inca nu e desumflat de tot...la pipaire nasul pare sa fie la locul lui pana la mijloc unde o parte pare cam ridicata si cealalta in groapa ( unde am primit pumnul (probabil e ridicat ca o fi umflat sau nu stiu)

Treaba e ca mai mult de 2 secunde nu m-a durut nasul absolut deloc,nici atunci,nici acum, misc de el, apas pe ambele parti si abia si abia simt ceva durere(foarte mica, desi misc destul de tare)
Intrebarea e...o sa ramana stramb? O sa apara complicatii daca nu merg la doctor? respir foarte bine nu e problema de deviatie de sept

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da.ai o deviatie de sept.precis.

| cristimihailov a răspuns:

Doctorul va fi fericit sa iti spuna. Unul plastician.