| EvaTramell a întrebat:

Imi curge un lichid maro...saptamana asta am fost bolnava. Mi-a venit in 25 si m-a tinut pana 28 dar in ultima zi nu prea mi-a venit si acum imi curge un lichid maro. De ce?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ti s a mai intamplat vreodata asa? mie mi se pare normal ca in ultima zi de ciclu sa vina mai maro, oricum nu cred ca ti vine maro-ul asta in cantitati mari

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Lichid maro/brun-roşcat - NU e nici o problemă, poţi sta LINIŞTITĂ!

Dacă abia de 2 zile ţi s-a terminat menstruaţia, atunci e doar un lichid/secreţie care provine datorită curăţirii interioare a vaginului - lucru care se întâmplă întotdeauna după ciclu ( dar nu e totdeauna observat/intens ).

Dacă acea secreţie mai persistă ÎNCĂ 3-5 zile, eventual dacă îşi schimbă culoarea/mirosul ( odată cu trecerea timpului ) ATUNCI trebuie să faci un consult ginecologic ( pentru că e vorba de o infecţie )!

DAR, în mod SIGUR, nu e cazul tău - poţi să fi liniştită!

| Denisadeny1 a răspuns:

Bna... iti curge un lichid maro pentru ca mentruatia se termina si iti mai curgea ce mai era pe vagin funda pls

| DebbieVonBelial a răspuns:

De fapt si de drept nu e super maro, e rosiatic, dar cand se mai usuca devine mari. Eu cred ca e mai mult sange decat lichid menstrual, iar sangele cand se usuca capata cam aceeasi culoare