| AnnaTraficantaDeAcadele a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o mica problemuta..Prima oara mi-a venit ciclul pe 23 februarie anul asta si m-a tinut vreo 8 zile. eu stiam ca data viitoare imi va veni cu 2 zile inainte sau dupa dar mi-a venit pe 1 martie si mi-a tinut vreo 3 zile, dupa care pauza 2 zile si iar mi-a venit si a durat vreo 5 zile dar de atunci nu imi mai curgea asa de mult ca prima oara. cred ca as fi putut sa stau cu un tampon o saptamana fara sa-l schimb. si lichidul nu era rosu ca prima oara. era un fel de maro. Si mi-a venit iar azi, pe 10 aprilie si cum v-am mai zis. nu imi curge asa de mult si este un lichid maro.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

Buna...happysa stii ca nu esti singura care se afla in astfel de situatie! Nu ai de ce sa te ingrijorezi pentru ca este ceva normal ca menstruatia sa nu vina la timp, este ceva ce se regleaza cu timpul, dupa primele relatii sexuale o sa fie mai okhappyEu te-as sfatui sa vorbesti cu mama ta sau cu o fata/femeie mai mare decat tine in privinta asta daca esti putin nelinistita pentru ca trebuie sa fie cineva care sa iti explice in persoana aceste lucrurihappy

2 răspunsuri:
| rousz a răspuns:

Buna! probabil ai racit joswinking fi mai atenta ..menstruatia nu are o data precisa deci nu te speria! ai grija de tine totusi daca vei mai vedea ceva neanregula consulta un medic kiss

| Lia09 a răspuns:

Pai cum ti-a venit pe 23 feb, a durat 8 zile si apoi a mai venit o data pe 1 martie? Cred ca te-ai incurcat in date. Daca nu, e cazul unui control ginecologic. Ceva nu este in regula!