| alina88 a întrebat:

imi tremura mainile dupa ce beau chiar si o singura cafea
de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cafeaua agită, de la cofeină ţi se trage, nu mai consuma aşa ceva, mergi la medic.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nimeni nu a dat un răspuns corect în afară de Felys.
Cafeaua conține cofeină, la fel ca și ceaiul verde și negru!
Ceea ce duce la o creștere a tensiunii arteriale, dacă tu deja ai tensiunea mare, odată ce ai băut o cafea a crescut și mai mult, de aceea ar trebui să vezi un medic cardiolog pentru un tratament! Trebuie să renunți la cafea, energizante, sucuri și dulciuri pentru ați regla tensiunea împreună cu un tratament medicamentos care poate dura și 1 an de zile! De aceea vezi un medic! O tensiune mare poate duce și la moarte! Atac cerebral! Și nu numai! Tensiunea poate reflecta o altă boală de care nici nu ai idee!

| Felys a răspuns:

Presupun ca o faci si foarte tare, poate ai probleme cu tensiunea si cumulat cu cofeina ai acele stari, incearca sa bei cafea decofeinizata daca nu poti renunta deloc

| gmxromania78 a răspuns:

Salut!
Presupun ca bei foarte multa cofeina, iti recomand sa nu mai consumi asa multa pentru ca de aceea iti tremura mainile.
Numai bine!

| darkwisper a răspuns:

Nu mai bea cafea si nimic ce contine cofeina.
Tensiunea ar fi o problema, sau sa nu ai probleme cu Tiroida. Mie de la tiroida mi se trage cand beau energizant.