| andrey9999 a întrebat:

In partea stanga cam la 1cm deasupra buzei mi-au iesit niste besici mici? De la ce? Si cum sa le tratez? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mymed a răspuns:

Daca sunt vezicule mici si grupate poate sa fie un herpes.
http://www.mymed.ro/herpesul.html
http://www.mymed.ro/tratamentul-herpesului-labial.html

1 răspuns:
| NCeausescu a răspuns:

Salut. Cred ca tiau iesit niste abcese>"ABCÉS ~e n. Inflamație locală a pielii" -se pot trata simplu ...lasandule sa treaca ele sau ducandute la farmacie cerandu-i vanzatoarei ceva pentru tratarea abceselor~Cred ca leai facut de la mancare sau ai dat cu mana nespalata pe la gura.BAFTA