| baby0bby02 a întrebat:

Buna,in timp ce beam apa am avut o crampa ingrozitoare de stomac(aprox 2-3 min),practic nu mai puteam respira de durere, m.am speriat foarte rau sad ce poate fiisad sad? multu :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai baut prea rece. Evita asemenea chestii.Nu te-ai deranjat si la stomac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca durerea s-a disipat, si anterior nu ai mai avut astfel de probleme, iar apa care-ai baut-o era cumva prea rece, pe stomacul, este foarte posibil sa fi facut o contractura musculara "nevinovata"... happy, iar daca se vor repeta aceste stari, nu e de joaca si trebuie consultat un specialist!

| StefanAdrian911 a răspuns:

Posibil sa fie de la o posibila dereglare a organismului, o simpla balonare, sau crampe specifice mancarurilor.
Iti recomand sa te duci la medic, daca spui ca nu ai putut respira.
Daca nu respiri 3-4 minute risti sa intri in Stop Cardio Respirator, du-te la medic.

| JustMe9876 a răspuns:

Erai foarte deshidrata iar apa a fost ori prea rece ori prea calda iar tu band cu pofta s-a format o mica incaierare pentru ca acel intestin fiind deshidratat s-a subtiat iar tu band foarte multa apa o data a fost un soc

| baby0bby02 explică:

Apa a fost potrivita nici calda nici rece! sad nu mi-sa mai intamplat niciodata chestia asta! sad in ziua respectiva m.am plimbat mult prin oras si apoi cand am ajuns la masina am baut apa cu pofta! sad