| alexandru3107 a întrebat:

Buna, intai as vrea sa rog seriozitate. De cateva zile am observat dupa ce ma trezesc dimineata ca maiourile si tricourile imi miros urat in zona pieptului. Acest lucru este clar pe timpul noptii, stie cineva cam ce se intampla de capat acest miros pe haine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la transpiratia din timpul noptii.

| Violleta2022 a răspuns:

Transpiri, asta se intampla!
Tricourile si hainele purtate vara, inclusiv maieurile trebuei purtate 1 singuar data si apoi spalate, fiindca transprir si miros.
Nu uiat de dusul ZILNIC care trebuie facut cel putind imineata la trezire, fiindca transprii noaptea.
Vara este recomandat 2 dusuri, dimineata si seara, ca sa elimini transpiratia, praful, tot ce se depun pe piele si se amesetca cu tarnspiratia de peste zi sau noapte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este mirosul transpirației tale.

| seth2016 a răspuns:

Daca iti speli hainele in masina automata ar fi cazul sa o cureti. Hainele puturoase se umezesc de la transpiratie si mirosul urat ajunge mai usor in nas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe căldură asta dormi cu maieu? Ești cave man? In zona aia transpiri, de ce tranpiri doar in zona aia nu știu, un dermatolog te poate lamuri și să îți prescrie tratament. Dacă ești gras/grăsuț încearcă să slăbești.

| alexandru3107 explică (pentru anonim_4396):

Nu vad care e problema daca dormi cu maieu pe tine i mean e special pentru caldura

| Yparisa a răspuns:

Cat de des schimbi așternutul?