| baciumarian a întrebat:

intr-o zi la scoala stateam cu spatele linistit relaxat cand un elev m-a impins prinzandu-mi piciorul si fracturandu-mi tibia si celalalt os o fractura de 1/3 am mers la urgente mi s-a spus ca nu am nevoie de operatie mi-a fost pus piciorul in gyps cu atela timp de o saptamana. Dupa aceea 3 saptamana mi-a pus gyps normal dar n-aveam voie sa il pun in pamant dupa aceea mi-a pus gyps cu toc dupa 2 saptamani am fost la medic si mi-a zis ca al2lea os e ok dar tibia nu e total vindecata si ca mai trebuie sa astept pana in data de 26 adica a2a zi de craciun am 15 ani si vreau in seara de craciun sa ma distrez cu prietenii ce s-ar intampla daca as taia gypsu in data de 24 2 zile e asa mult? ce as putea pati astept pareri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PkAdi a răspuns:

Nu cred ca ar fi o broblema... pentru ca medici iti aproximeaza data la care piciorul e vindecat complet! si eu am avut tot piciorul in ghips la mine n-a fost asa grav, l-am scos cu o saptamana inainte laughing si nici n-am mai mers la verificare sa vada daca s-a vindecat complet...si acum fac sport si n-am nici pa'dracu laughing si daca iti iei ghipsul macar incerca sa nu tzopai pe el prea multwinking

2 răspunsuri:
| Mikutza97 a răspuns:

Eu zic ca mai bine lasa-l asa! nu se stie ce poti pati! e spre binele tauhappy. si eu am avut mana stanga rupta la clavicula. m-a impins un copil pe gheata si am cazutstraight face. si acum ceva timp am fost lovita de o masina si mi-am spart capul si la mana dreapta am avut clavicula si umurus rupt. nu e de joaca. cu clavicula is cam naspa! nu pot lucruri grele in mana dreapta! ar fi mai bine sa stai asa. ai tikmp de anul nou sa te distrezi. prieteni vor intelegewinking. AI GRIJA DE TINEwinking. si sa te faci biune cat de repedewinking

| baciumarian explică:

Mersi pentru grija dar nu cred ca o sa il tin o sa il dau jos cat de repede pot parintii ma inteleg. am prieteni unu sia pierdut gypsul cu 2 saptamani mai repede ca s-a bagat la dus cu el altul si la taiat cu 1 saptamana mai repede si acum si adi o sa il dau jos pentru ca si tata a avut gyps la varsta mea si la dat jos mai repede il dau cu 4 zile.