| justagirl11 a întrebat:

A mai avut cineva fractura de metatarsian 5? Sau nu stiu, cineva care a avut fractura la glezna? Cat ati stat cu piciorul in ghips? Ce v-a recomandat medicul? S-a ajuns la operatie? Pls help me sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Eu am avut fisura la metatarsian 5, am stat in ghips 2 saptamani si in atele 1, dar pe mine nu m-a durut decat primele 2 zile dupa ce s-a fisurat,in rest deloc si crede-ma ca nu am stat deloc imobilizata,mergeam, conduceam masina, fara nici un fel de problema, la operatie se ajunge doar cand fractura este cu deplasare, in rest nu are ce opera

| justagirl11 explică (pentru Felys):

Mergeai/conduceai cu gipsul?

| Felys a răspuns (pentru justagirl11):

Da,conduceam masina fara probleme, mergeam si la servici, chiar nu am stat imobilizata decat primele 2 zile ca atunci m-a durut, in rest, deloc