| kiatres56 a întrebat:

Buna,iubitul meu si a primit un pumn in ochi de la un tigan care era beat,oricum, ochiul se umflase dar s-a desumflat el are un vas spart deci jumatate de ochi pana la pupila este plin cu sange si oleaca mov pe pleoapa si a luat medicamentatie, in cat timp trece acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va dura 2 saptamani pana dispar urmele de vabataie. Asta daca nu sunt complicatii.
A fost la oftalmologie pentru consult?

| sierra1 a răspuns:

În trei-cinci zile e ca nou!

| Donsavas a răspuns:

Nu ti pot spune, dacă medicul nu ti a răspuns. Ii trece oricum.

| JusTPauL a răspuns:

Cun zice si Bula, 2 saptamani. Stiu sigur de la un prieten care a avut si el asa ceva.
Din cate stiu nu a luat nimic sa-i treaca.

| deadhoe a răspuns:

De ce trebuie să specificați mereu că e țigan?

| TehDevil a răspuns:

Oare nu este mai simplu sa mergeti si sa consultati un medic de specialitate, decat sa intrebati pe net? Crezi ca se vindeca mai repede daca intrebi oriunde pe net, sau daca vizitezi un medic care-ti prescrie niste antiinflamatoare, unguente, etc?
Nu am nimic cu nimeni, insa prea a degenerat chestia asta. Inteleg, sunt curiozitati si intrebi, dar cand sunt chestiuni medicale, mergi si intrebi direct la sursa, la medic! Daca ulterior vor aparea complicatii, cine te ajuta pe net?