| princess_4780 a întrebat:

Buna la toti! Am niste pete rosii pe corp care ziua persista si noaptea dispar. Mi-am facut analizele si am fost diagnosticata cu chist de lamblii.Ar fi posibil ca din cauza acestora sa iasa petele? Un rasp si mie va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate. Acest parazit iti provoaca o reactie alergica. Ia tratament tu si intreaga familie (cei care locuiti in aceeasi casa).

Abh
| Abh a răspuns:

Cu siguranta acele pete sunt de la lamblii, ele secreta o toxina care actioneaza asupra organismului ca un alergen, il determina sa aiba reactii de aparare eliberand histamine.