| Dandan17 a întrebat:

Bună la toți,

Cred ca am o problema destul de grava și programarea la meci e abia săptămâna viitoare...

Deci am fost diagnosticat cu candidaza, ulterior am luat tratamentul prescris și nu sa tratat complet, la care medicul a spus sa vedem poate trece singur în o săptămână doua, nu am rezistat și mam programat la alt medic.

Deci după 10 zile mi-au dispărut petele roșii însă a apărut o dunga mare roșie pe capul penisului care ulterior a evoluat pe mai tot capul și pielea atât a capului cât și a pielii penisului este uscata (probabil din cauza la apa cu bicarbonat de sodiu câte 20 min X2 pe zi timp de 10 zile).

Acum însă arata și mai strașnic, ce poate nu are nimeni nici o idee?

https://imgur.com/a/mkylJ

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o candidoza urata, tratata incomplet si agresata cu bicarbonat. Foloseste pana miercuri tratamentul recomandat de medic (trebuie sa ai un unguent) si apoi mergi din nou la consultatie