| puiulpiu a întrebat:

Ma confrunt cu o problema de foarte multi ani. Am bubite mici pe maini si pe picioare de ani de zile si sunt foarte inestetice incat vara imi este rusine sa imi arat pielea. Stiu ca am dermatita atopica si imi apar mereu eczeme insa aceste bubite le am in permanenta si am devenit complexata din cauza lor, pielea fiind si neplacuta la atingere. Medicul dermatolog mi-a spus ca nu am ce face insa eu refuz sa cred acest lucru. Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat, un medicament sau o crema in acest sens. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dermatita nu se vindecă, se ține sub control medicamentos pentru a nu apărea complicațiile.
Pentru moment, singurul sfat pe care ți-l pot da este să eviți stresul, el este de vină.
Sănătate!
Pa, pa.

| puiulpiu explică (pentru Legiuitoarea):

Stiu ca nu se vindeca, insa speram sa fie existe o crema care sa faca sa dispara acele bubite inestetice, sunt ca niste cosulete mici.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru puiulpiu):

Bună.
Cel mult mergi la un medic care se ocupă cu terapia cu laser.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| puiulpiu explică (pentru Legiuitoarea):

Este o idee buna.
Craciun fericit!

| Ali0404 a răspuns:

Poti lua derma spray intensive.

| puiulpiu explică (pentru Ali0404):

Nu stiu daca este bun. Sunt pareri pro si contra. Sincer, nu prea am incredere in produsele de la teleshopping.