| ioana_9187 a întrebat:

Mă doare stomacul de cateva zile foarte tare. Nu pot sa mananc mai nimic deoarece mi se face si mai rau. Am si dureri de cap, amețeală și greață. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru un bilet de trimitere la gastroenterologie pentru investigații.
O gastrită, o intoxicație ușoară, o carență de vitamine, o sarcină, etc.
Pa, pa.

| yumeee a răspuns:

Nu îţi faci bine întrebând pe net, really. Din simptomele descrise de tine ai putea avea o mie de chestii, decât să te sperii citind potenţiale diagnostice mergi neapărat la doctor, te rezolvă repede şi nu mai stai cu grijă...
Şi eu tind să întreb în stânga şi-n dreapta cand e ceva în neregulă cu mine dar cel mai bine mi-a fost cand am mers la medic până la urmă laughing.
Să ne zici şi nouă ce ai când aflii.
Sănătate!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu ce se intampla dar daca te simti in continuare asa mai bine te duci la doctorwinking
El stie mai bine ce trebuie sa faciwinking
Multa sanatate!kiss

| Puffulets ♥ a răspuns:

O intrebare, esti fumatoare?
Daca da ar trebui sa renunti la tigari. Si eu am patit asa. Ameteam, aveam dureri de cap, greturi zilnic. Pana mi-am dat seama ca de fapt tigarile sunt devina. Incearca sa iei ceva medicamente pentru greata. Ti-as recomanda sa mananci o felie de paine prajita cu ceva usor pe ea [unt, margarina] e cel mai ok si sa bei un ceai de menta. Te vei simti mult mai bine o sa vezi! Mult succes draga mea:*

| llllllllllll a răspuns:

Buna Ioana. Asa mi s-a intamplat si mie.
Nu pot spune eu sigur ce ai, dar Este posibil sa ajungi la gastrita sau ulcer gastric de la alimentatia irationala (fara supe, ciorbe, mancare gatita, lactate) si mai ales daca bei multa cola. Si eu sunt dependenta de Cola, din pacate, dar de cand am avut si eu simptomele care le ai si tu, nu mai beau niciodata mai mult de 1 pahar la cateva zile, sau poate chiar mai rar. intotdeauna trebuie sa bei cel putin 1. 2 litri de apa. Ce pot eu sa te sfatuiesc decat sa lasi o perioada dulciurile si toate prostiile, cum ar fi chipsuri, fast food, ciocolate, si ce mai manaci tu si pune-o pe mami a ta sa-ti faca o supa. Mananci 2, 3 zile si poate iti revi. Daca nu, du-te la un doctor sa-ti faca o ecografie si vezi ce ai. Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesti sexy si ai 12 ani?