| HubbaBubbaGirl a întrebat:

Buna!
Ma doare unghia degetului mic de la picior cand apas pe ea. Presupun ca e de la niste papuci care ma jeneaza. Ce as putea face sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| morningstar a răspuns:

Verifica daca nu cumva ai unghia incarnata ( coltul crescut in carne); uneori se intampla si asta. Daca e incarnata, mergi un salon de pedichiura, e mai sigur sa ti-o scoata asa. Daca nu e incarnata, evita sa porti incaltaminte prea mica sau fixa, eventual cand e cald afara, poarta sandale care iti lasa unghiile descoperite!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Taie unghia crescuta, te doare pentru ca ti a intrat un colt in carne sau e pe aproape sa intre

| neutrino a răspuns:

Schimba papucii.

| andrei1237 a răspuns:

Sa nu mai iei papucii aia, si daca te doare sa iei o alifie sau unguent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă să nu mai porţi acei păpuci, te poţi da cu o alifie ceva.
Te pup!

| AlexBpm a răspuns:

Sa nu mai porti acei papuci si eventual aplica o crema antidolorifica

| ILikeTheTrumpet a răspuns:

Trebuie sa te duci imediat la doctor! Ai unghie incarnata.