| ColorfulRainbow a întrebat:

Ma doare urechea stanga cand imi pun cercei sad... asa din senin.
M`am dat cu alcool sanitar dar nu a trecut.
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Pυƒυℓєтє a răspuns:

Asa mi se intampla si mie la inceput. 1. Depinde ce cercei cum sunt(ar fi mai bine din aur, argint sau sterilizati pentru inceput, si sa nu fie ruginiti sau murdari). 2. Pune pe o bucatica de vata putin spirt, dupa care pune cerceii, sau poti pune si saliva(crede-ma, este la fel de bine cu ambele, am trecut si eu prin asta, si daca pui saliva, nu pune pe vata, pune direct pe deget). 3. Pune pe ambele parti a urechii la ambele urechi. Sper ca te-am ajutat. Bafta multa cu urechile tale :*

| Sonnyurssu a răspuns:

Buna.probabil urechea ta nu accepta materialul din care sun produsi cerceii...parerea mea daca ai facut rana stai vreo 2 sau 3 zile fara si sa vezi ca o sa iti treaca.sau poate sunt cerceii prea grei

| iBelieve a răspuns:

Incearca sa nu mai porti o vreme cercei (2-3 zile) si ai grija pe unde "iti umbla" urechile. (ma refer sa nu umbli cu mainile murdare prin zona gaurii sau alte cele)
O sa iti treaca 100% daca e doar durere si nu e insotita de puroi sau alte chestii.