| lady_6820 a întrebat:

Buna ma epilez in zona inghinala cu ceara si imi ies niste bubite mari care ma dor si de cand m-am epilat sunt cam 2 saptamana. dare ele tot persista sa iasa. ce sa fac ca sa nu-mi mai apara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Nu te mai face cu ceara si du-te la medic

| Epurean a răspuns:

Vezi sa nu fie molluscum contagiosum.Cauta pe google imagini cu boala asta si vezi daca bubitele tale sunt la fel

| eelenaly a răspuns:

Ai putea folosi crema de galbenele ajuta la iritatii. daca vei continua cu ceara vei mai avea neplaceri de genu.incearca benzi de ceara veet si imediat dupa date cu crema de galbenele eu asa fac si functioneazawinking