| elena_6631 a întrebat:

Fetelor imi puteti explica si mie cum sa ma epilez in zona inghinala cu ceara? e dureroasa? va rog :*

8 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Prima data simti durerea acut, dar daca te epilezi regulat parul iti va creste mult mai greu si te vei epila din ce in ce mai rar, plus ca durerea va fi semnificativ diminuata. Sunt o groaza de femei care fac asta, daca le-ar durea pe toate ingrozitor, incat sa nu poata suporta, nu cred ca ar mai face-o!
Mergi si vorbeste cu o cosmeticiana, chiar daca nu te faci la ea, iti va da niste sfaturi incat sa iasa totul bine si cat mai putin dureros!
Succes, pa-pa!

daniela
| daniela a răspuns:

Singura e cam greu, cwel mai bine mergi la cosmetica. Nu e mai dureros ca in alte zone, dar e cel mai indicat.

| rosto a răspuns:

Cum sa te faci? pui ceara, si tragi! da' mai bine sa te ajute cineva ca tie s-ar putea sa iti fie mila de tine happy

| Corina a răspuns:

N-am experimentat in acea zona, dar am auzit ca e f. dureros, pentru ca acolo pielea e mai subtire si mai sensibila.

| karlikuicsddd a răspuns:

Este cea mai recomandata. Stiu pentru ca mama e cosmeticiana si stie foarte bine. Este putin dureroasa dar suportabil caci este pe fractiune de secunda. si cu timpul te vei obisnui atat de bine incat ai sa simti ca te epilezi pe picioare. E cea mai OK. Si ar fi mai bine sa te duci al un salon, la cosmetica pentru prima oara. Costa cam 15 lei. Daca ai prins ideea poti sa o faci si acasa, singurica. Baftabig hug Ps. Funditaaaa te rogpuppy dog eyes?

| aangelia a răspuns:

Cu benzi mai bine. nu doare asa tare a doua oarahee hee

| shtephie a răspuns:

Este cea mai eficienta metoda, dar este si dureroasa pe moment, dar trecewinking
Ti-o recomandwinking

| Criss001 a răspuns:

Ei depinde acum cum suporti tu...nu doare chiar tare sa stii totul e sa te obisnuiesti