| UltraLex a întrebat:

Buna ma gandesc sa fac o sedinta de epilare definitiva pe picioare si asi dori parerea unei persoane care a incercat

Ideea e ca nu vreau sa scap de tot de par doar sa se rareasca (mentionez ca sunt baiat) dar am inteles ca pentru un rezultat perfect este nevoie de mai multe sedinte si as vrea sa stiu
-dupa o sedinta se rareste mult? si mai ales cam cat la %
-efectul este de lunga durata/permanent/de scurta durata?
-pot aparea efecte ne dorite in urma acestei interventii?
-este vreo problema daca am pielea foarte alba?

Multuesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Janin a răspuns:

Buna! poti incerca epilarea definitiva la Eva Salon http://evasalon.ro este cel m ai apreciat salon de epilare definitiva si daca doresti ai o sedinta de epilare definitiva gratuita pentru a vedea ce rezultate ai.

| ladyiulia a răspuns:

Dupa o sedinta se rareste putin 10-20% cu siguranta nu in totalitate este nevoie de 4-5 sedinte pentru un efect 100% eu mi-am facut la un salon privat si chiar a meritat efectul este permanent deci chiar merita singurul defect este pretul care este destul de ridicat, nu apar efecte negative si nu conteaza daca ai pielea alba in cazul in care ai vreo arsura nu este recomandata epilarea cu laser doar dupa 1-2 ani

| UltraLex explică (pentru ladyiulia):

Crezi ca ar fi suficiente 2 sedinte pentru un rezultat de 50%?
si mai ales va ramane asa nu se va indesi inapoi dupa cateva luni sau ani?
si de care miai recomanzi cu laser?